LatestNews

Firmy w Krakowie

Firmy w Krakowie

firmy-w-krakowie-4W dzisiejszym tekście zamierzam opisać pokrótce, jak działa gospodarka w jednym z największych miast naszego kraju. Chodzi oczywiście o Kraków. Dane na ten temat podam w maksymalnie zwięzłej i treściwej formie, aby czytelnicy nie musieli przedzierać się przez gąszcz zbędnych danych i statystyk.

Zacznijmy od tego, że niespełna półtora roku temu wskaźnik zarejestrowanego bezrobocia wynosił zaledwie około pięciu procent. Nawet jeśli nieco zawyżymy tę daną, aby uwzględnić bezrobocie niezarejestrowane, to i tak widzimy, że Kraków może się pochwalić znacznie niższym wskaźnikiem, niż ogromna większość miast w Polsce. Weźmy jako skrajny przykład chociażby Podlasie, gdzie bezrobocie sięga niejednokrotnie dwudziestu procent w miastach średniej wielkości. Z tego też powodu firmy w Krakowie prosperują nadzwyczajnie dobrze, jeśli porównamy je z konkurencyjnymi spółkami w pozostałych częściach kraju. Jeszcze niedawno ekonomiści żywili nadzieję, iż dawna stolica stanie się namiastką raju podatkowego, ale ich nadzieje okazały się, niestety, daremne.
Nie zmienia to jednak faktu, że z niewielkim w skali kraju bezrobociem i rekordowymi przychodami na osobę Kraków pozostaje jednym z najbogatszych oraz najlepiej prosperujących miast w naszym kraju, a ustąpić może on co najwyżej kilku miejscowościom, jak Warszawa, albo Gdańsk.

Nowe wpisy o pożyczkach: