LatestNews

Jak oszczędzać pieniądze każdego dnia?

Jak oszczędzać pieniądze każdego dnia?

Codziennie dokonujemy wielu wydatków. W sklepach tradycyjnych, internetowych oraz w punktach różnych usług. Po powrocie do domu, przeglądając paragony lub wyciągi z banku, dochodzimy do wniosku, że znowu wydaliśmy za dużo. Każdego dnia wydajemy stanowczo za dużo. Zawsze pojawia się chęć rozpoczęcia procesu oszczędzania. Zastanawiałem się ostatnio nad tematem i w tym wpisie postarałem się zebrać, rzeczy, które pozwalają zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych (jak nie kilkaset) rocznie.

Oto moja lista propozycji.

1. Hamowanie biegami podczas zjeżdżania z górki

Zdecydowanie lepiej jest hamować biegami niż hamulcem. Gdy wrzucamy w samochodzie luz, to silnik musi ciągle pobierać paliwo, by po prostu nie zgasł. Gdy jedziemy w dół na biegu, to wówczas obroty kół dbają o to, by silnik działał należycie. Np. ja robię tak, że podjeżdżać do skrzyżowania redukuję kolejno biegi tak, by nie dopuścić do tego, żeby silnik pobierał paliwo. Załóżmy, że jadę na piątym biegu, to zbliżając się do skrzyżowania redukuję kolejno biegi, aż do dwójki i dopiero wówczas daję luz (w przypadku gdy mam czerwone światło).

ZOBACZ: Jak wydawać mniej i kupować lepsze rzeczy

Podobnie z górki. Można, zjeżdżając w dół, wrzucić np. trójkę lub czwórkę i w ten sposób jechać ze stałą prędkością, odpowiednio 40 lub 50 km/h.

Nowe wpisy o pożyczkach: