LatestNews

Nie kolorowy świat biznesu

Nie kolorowy świat biznesu

Dystrybucja towarów nie zawsze przynosi odpowiednie zyski. Nie zawsze zresztą jest na tyle ciekawa, jakby się niektórym mogło wydawać. Otóż jeden z moich znajomych od pewnego czasu chciał założyć własną firmę. Jego historia bardzo mnie więc zainteresowała.

Jakiś czas temu udało mi si go spotkać. Po krótkiej rozmowie, dowiedziałem się, że założył on firmę zajmującą się dystrybucją różnego rodzaju materiałów ściernych. Jako, że miał dobre kontakty z producentem tego typu materiałów, szybko udało mu się podpisać odpowiednią umowę, która pozwalała mu istnieć na rynku przez cały rok.

Tarcze ścierne sprzedają się do dzisiaj bardzo dobrze. Dzisiaj jednak już bardziej zdaje sobie sprawę z tego, że wcale nie jest to taki przyjemny biznes, jak myślał kiedyś. Wiem on, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiżę się z ogromnymi konsekwencjaimi trzeba mieć odpowiednio podejść do wielu spraw, aby wszystko było jak należy. Sama praca już teraz nie przynosi mu tyle przyjemności ile kiedyś. Zrozumiał bowiem, że prowadzenie samochodu na dłuższe trasy nie jest ciekawe i wygodne. Często zdarza się, że nie ma go w domu na kilka dni, co oczywiście też nie jest niczym przyjemnym. Oczywiście, wcale nie może narzekać na zarobki, jednak teraz już nie zazdrości wielkim biznesmenom, gdyż zdaje sobie sprawę z tego, że oni za swoją pracę otrzymują odpowiednie wynagrodzenie.

Nowe wpisy o pożyczkach: